Anmälningar och Resultat 2016

Nedan listas anmälda hundar och lag. Startordning kommer lottas på plats. Genomstrukna rader markerar strukna hundar.

Resultat från den individuella tävlingen, söndag

Resultat från lagtävlingen, fredag och lördag

Print Friendly

Lagtävlingen   Resultat

Nr Lag Bokstav Hundar Ras Förare
1 12 Tassar A Duckstream Nian’s Speed Labrador Agneta Strömwall
B Moorman’s Point Penlee Labrador Ilona Houbaer Falkeland
C SEVCH SEJCH Seasprite Taste of Ako Labrador Ulrica Brorén
2 3D – Danish Darling Dogs A Copperbirch Tafi Labrador Pernille Schwartz
B Darfys Zirka Labrador Bente Fryland
C Fak’s Artic Guinness Labrador Lene Hobert
3 Bortalaget A Straight Flush Casino Royale Flat Sofie Helin
B Straight Flush Cheva Malibu Flat Linnea Ottosson
C Straight Flush Cheva Niva Flat Therese Wigren
4 De Mutbara A Harperrig Skye Labrador Helena Eliasson
B Stenbury Black Grouse Labrador Marie Andersson
C Willowridge Two for a Reason Labrador Theresia Hansson
5 Ducks & Drakes A Andvikens In My Life Labrador Harriet Almqvist
B Broadlaw Ivor Labrador Tomas Söderström
C Lekking After Dopey Labrador Madeleine Flodin
6 Duckteam A SEJ(J)CH Duckstream Nian’s Cimbasso Labrador Jan Juhlin
B SEJ(J)CH Duckstream Nian’s Cister Labrador Bengt Andersson
C NOJCH SEJCH SEVCH Duckstream Nian’s Concertina Labrador Daniel Broqvist
7 Dä ordner säj A Carmal’s Heroine Vanilla Labrador Bengt Gustafsson
B Ringlets Elver Labrador Sandra Jonsson
C Ringlets Heron Labrador Lars Finne
8 Engsbodarna A Engsboda Bez-Amis First Last and Always Flat Sara Buxbaum
B Engsboda Sugar Brown Flat Tina Engström
C Engsboda Sweet as Sugar Flat Lisbet Holmgren
9 Fast & Furious A Namusillan Hopeapaju Labrador Sari Pitkänen
B Namusillan Pilli Labrador Jan-Anders Enegren
C Robenda Cassia Labrador Anu Knuutinen
10 Finnish Sisu A FI KVA Namusillan Ihmetyttö Labrador Maria Tero
B Namusillan Merimyrskyliitäjä Labrador Pekka Keinänen
C Namusillan Tulinuoli Labrador Pasi Pöppönen
11 Game On A Blackbound Bailbrook Labrador Vibeke Birkeli
B NOJCH SEJCH NOLCH SELCH Vassruggens Åge Mjødvitner Golden Cathrine Tveten
C NOVCH Visterwood Cariad Du Labrador Marianne Søgaard
12 Gamekeepers Friends A Capercalies Art Labrador Jenny Hamring
B Moormans Warren Tiddy Labrador Helen Nyman
C Searovers Pims Pirat Labrador Lena Almstedt
13 Go West A Mandylike’s Dark Diamond Labrador Marie Jogeland
B Reedsweeper’s Red Alert Labrador Eddie Nilsson
C SEJ(J)CH NOJCH Streamlight’s Pearl Sandy Labrador Maria Odén
14 Isa’s Boy’s A SEJ(J)CH NOJCH Svart & Gul Black Pepper Labrador Morgan Thorell
B Svart & Gul Curry Labrador John Ditlefsen
C Svart & Gul Mango Chutney Labrador Carina Sandberg
15 MAM A Searover Copy Scilla Labrador Madeleine Rune
B SEJ(J)CH Searover Kits Puma Labrador Marie Duse
C Searover Pims Maxie Labrador Anna Werner
16 Mudd-Affes A Hinnared’s Fenya Flat Andreas Fälth
    B Meadowlark Nore Labrador Kathy Pedersen
    C NORDJCH Straight Flush Velvet Vega Flat Andreas Josefsson
17 Penny och Dinorna A Andvikens Ain’t She Sweet Labrador Andrea Holmström
B Andvikens Penny Lane Labrador Tina Axelsson
C Pilens Diana Labrador Sara Carlsson
18 Q-Busarna A Searover Bass Q’Diesel Labrador Maria Björklund
B Searover Bass Q’Exter Labrador Gudrun Anstren
C Searover Bass Q’Sam Labrador Anna Qvarfort
19 Team Ringlets A Ringlets Emmet Labrador Kerstin Andersson
B Ringlets Falcon Labrador Andreas Ludvigsson
C Ringlets Hazel Labrador Cecilia Ludvigsson
20 Sea Eagles A Firepoppy Eagel Labrador Lina Tillby
B Searover Pattering Prince Labrador Cecilia Johansson
C Skeppartorps Crackling Flash Flat Helene Fogelberg
21 Sex Bitches A Doubleswing Golden Nina Johansson
B Doubleuse Honeybuzzard Golden Maria Fransson
C Khemosabi Double Swing Golden Theres Friberg
22 Stammisarna A Stenbury Black Friend Labrador Barbro Rydén
B Stenbury Black Sirius Labrador Emmelie Reinson Egelberg
C Stenbury Yellow Qual Labrador Boel Persson
23 Team Behovet A Ryegates Vaya Con Dios Flat Per Sandberg
B Sort Guld Alinea Flat Fredrik Forsberg
C Sort Guld Touch Of Garlic Flat Ulrika Pettersson
24 Team Björsjödal A Carmal’s Unparalleled Labrador Benny Steen
B SEJCH Flatterhaft Fay Crocker Flat Camilla Jakobsen
C SE(J)JCH NJCH Vasegaard Pip’s Penny Labrador Martin Jakobsen
25 Team Caritas A Conover’s Prinsessan Tuvstarr Labrador Kajsa Fagerström
B Searover Pax Tärna Labrador Monica Löttiger
C Stenbury Black Rookie Labrador Sverker Olausson
26 Team C-C A Cosmic Cover’s Being Brilliant Flat Camilla Goldfarb
B SEJ(A)CH Cosmic Cover’s Duststorm Flat Åza Vikström
C Jaktlågans Elsanta Labrador Kari Jonassen
27 Team Enjoy A Cosmic Cover’s Rally’s Release Labrador Lars-Gunnar Lindén
B LPELIT SEJ(J)CH SELCH Searover Kelly’s No Limit Labrador Nisse Jacobson
C Varmgärdes Skrållan Labrador Maria Eriksson
28 Team General A NOJCH Polar Circus Ronaldo Flat Tone Høyland
B Searover Kits Poker Labrador Morten Egeberg
C Waternuts High And Mighty Flat Bjarne Holm
29 Team Golden Nytt A Doubleuse Sea Eagle Golden Christine Jansson
B SEVCH SELCH Falloch Hills Aragorn of Skoj Golden Lotta Byström
C Up Swing Brown Sugar Golden Thomas Broberg
30 Team Kilanda A SELCH Doubleuse Venus Golden Ingela Selgin
B Skogsvråns Prins Rufus Golden Mirjam Mastromonacko
C SEVCH Woodwalks Tuva Golden Lisbeth Johansson
31 Team Lace A Limmerhultarnas Soldis Labrador Cina Lundin
B Searover Pax Thunder Labrador Ewa Werrner
C Searover Tans Little Shade Labrador Annelie Jansson
32 Team Latte A Coatfloats Jazz Live Flat Ingela Karlsson
B SEJ(J)CH Korpklons Frett Labrador Helena Dahlstedt
C NVMJ2015 NORDJCh DKBRCh SESpCh Waternuts Caleigh Flat Anna-Lena Wendt
33 Team Nos Vis Vincere A Lakedown Dabbler Labrador Anna Liljeros
B Meadowlark Morton Labrador Tina Örnjäger
C Stenbury Yellow Gadwall Labrador Kristina Råberg
34 Team Omegn A Masterkey’s Ice Climber Labrador Hege Christin Dahl
B Meadowlark Ballyboy Labrador Åse Tøfte
C Searover Pims Mack Labrador Heidi Kvan
35 Team Panta Rei A Justlike Tsumori Labrador Marianne Blixt
B Streamlight’s Choice Bess Labrador Ulla Wrange
C Jaktyrans Magnolian Kane Labrador Anita Olsson
36 Team Siblings A Searover Copy Skye Labrador Inger Johansson
B Searover Copy Smiley Labrador Bitte Göranzon
C Searover Copy Spot Labrador Anna-Lena Bäck
37 Team Sjöön A Carmal’s Breeze Labrador Veronica Hansson
B Carmal’s Yale Labrador Malin Hilding
C SEJ(J)CH SEJ(A)CH Mandylike’s Rambling Rose Labrador Susanne Eriksson
38 Team Streamlight’s A Streamlight’s Cayo’s Wildy Labrador Lena Westerman
B SEJ(J)CH SEJ(A)CH Streamlight’s Danas Jackie Labrador Karin Thunander
C Streamlight’s Jackie’s Daiquiri Labrador Margareta Westman
39 Team Yellow Boys A Höghedens Ull Golden Hanna Pettersson
B Reedsweepers Apache Labrador Lena Sundqvist
C Stjärnglimtens Unzo Golden Lotta Christvall
40 Team Zorro A Reedsweepers Blue Steel Labrador Maria Svartbäck
B Reedsweeper’s Mistral Labrador Anna Ekström
C Just Like Marquez Labrador Sandra Jansson
41 The Golden Girls A Havtornets Tempranillo Golden Margret Bengtsson
    B Krankesjöns Red Pearl Golden Andrea Andersson
    C Seasymphony Fantastic Freja Golden Lotta Ottosson
42 Reserverna A Streamlight’s Jackies Dyke Labrador Sonja Nilsson
B Whispering Oaks Longrunner Golden AnneCharlotte Bengtsson
C Woodfinch Hollywood Golden Lisa Falck
43 Thorsvi Single Malts A Thorsvi Aberfeldy Labrador Eva Heljesten
B Thorsvi Black Barrel Labrador Ellis Larsson
C Thorsvi St Magdalene Labrador Sara Wallgren
44 Tre Stjerner A Shootdog Golden Bianca Golden Andre Alfredsen
B Sungold Habari Zako Golden Steen Dalsager
C Thorsvi Macduff Labrador Sarita Winsevik

Individuella tävlingen   Resultat

HUND RAS FÖRARE
Andvikens In My Life Labrador Harriet Almqvist
Askrikes Alice Labrador Carina Svensson
Bez-Amis First Last And Always Flat Sara Buxbaum
Blackbound Bailbrook Labrador Vibeke Birkeli
Broadlaw Ivor Labrador Tomas Söderström
Carmals Breeze Labrador Veronica Hansson
Carmals Heroine Vanilla Labrador Bengt Gustafsson
Carmals Unparalleled Labrador Benny Steen
Carmals Yale Labrador Malin Hilding
Catch’Me Brilliant Fairytale Flat Anna Eriksson
Coatfloats Jazz Live Flat Ingela Karlsson
Conover’s Prinsessan Tuvstarr Labrador Kajsa Fagerström
Doubleswing Golden Nina Johansson
Doubleuse Sea Eagle Golden Christine Jansson
Doubleuse Venus Golden Ingela Selgin
Engsboda Sugar Brown Flat Tina Engström
Engsboda Sweet As Sugar Flat Lisbeth Holmgren
SEVCH SELCH Falloch Hills Aragorn of Skoj Golden Lotta Byström
SEJCH Flatterhaft Fay Crocker Flat Camilla Jakobsen
Hackihäls Indiana Jones Labrador Annika Westerlund
LPIII SELCH Havtornets Tempranillo Golden Margret Bengtsson
Höghedens Ull Golden Hanna Pettersson
Il Sano’s Bon Jovi Flat Malin Andersson
Jaktyrans Gale Labrador Marie-Louise Gissberg
Jarailstar Heavenly Labrador Helene Pettersson
Justlike Issei Labrador Lena Sundqvist
Justlike Tsumori Labrador Marianne Blixt
Khemosabi Double Swing Golden Therese Friberg
SEJ(J)CH Korpklons Frett Labrador Helena Dahlstedt
Lakedown Dabbler Labrador Anna Liljeros
Lekking After Dopey Labrador Madeleine Flodin
Limmerhultarnas Soldis Labrador Cina Lundin
SEJ(J)CH SEJ(A)CH Mandylike’s Rambling Rose Labrador Susanne Eriksson
Masterkeys Ice Climber Labrador Hege Christin Dahl
NOJCH Meadowlark Ballyboy Labrador Åse Tøfte
Meadowlark Morton Labrador Tina Örnjäger
Mighty Duck’s Cougar Golden Charlotte Wallmark
NOJCH SEJCH Mighty Duck’s Panther Golden Lisa Falck
FI KVA Namusillan Ihmetyttö Labrador Maria Tero
Namusillan Merimyrskyliitäjä Labrador Pekka Keinänen
Namusillan Pilli Labrador Jan-Anders Enegren
Namusillan Tulinuoli Labrador Pasi Pöppönen
Pebbletoft Pearl Golden Sara Runesdotter
NOJCH Polar Cirkus Ronalo Flat Tone Höyland
Reedsweeper’s Apache Labrador Lena Sundqvist
Reedsweeper’s Mistral Labrador Anna Ekström
Reedsweeper’s Red Alert Labrador Eddie Nilsson
Reedsweeper’s Tex Tazze Labrador AnnMargret Wadén
Ringlets Emmet Labrador Kerstin Andersson
Ringlets Falcon Labrador. Andreas Ludvigsson
Ringlets Heron Labrador Lars Finne
Searover Bass Q’Rosie Labrador Lena Bratsberg-Karlsson
Searover Copy Scilla Labrador Madeleine Rune
Searover Kits Poker Labrador Morten Egeberg
SEJ(J)CH Searover Kits Puma Labrador Marie Duse
Searover Pax Tärna Labrador Monica Löttiger
Searover Pims Mack Labrador Heidi Kvan
Searover Pims Maxie Labrador Anna Werner
Searover Pims Pejla Labrador Zara Winkler
SEJ(J)CH Searover Pims Pirate Labrador Lena Almstedt
Searover Pumas Fusion Labrador Cattis Börjel
Seasymphony Fantastic Freja Golden Lotta Ottosson
Shootdog Golden Bianca Golden André Alfredsen
Sort Guld Alinea Flat Fredrik Forsberg
SEJCH NOJCH Stenbury Black Pearl Labrador Viveka Lillieros
Stenbury Black Rookie Labrador Sverker Olauson
Stjärnglimtens Unzo Golden Lotta Christvall
Straight Flush Casino Royale Flat Sofie Helin
Streamlight’s Choice Bess Labrador Ulla Wrange
Sungold Habari Golden Steen Dalsager
Svart & Gul Black Pepper Labrador Morgan Thorell
Svart & Gul Mango Chutney Labrador Carina Sandberg
Svartalwen’s Fria Aska Flat Anna-Lena Wendt
Thorsvi Macduff Labrador Sarita Winsevik
Tisslabo Corelli Labrador Marie Elgström Claesson
SE(J)JCH NJCH Vasegaard Pip’s Penny Labrador Martin Jakobsen
TJH(RDH) NOJCH SEJCH Vassruggens Vade Brand Golden AnneCharlotte Bengtsson
NOJCH SEJCH NOLCH SELCH Vassruggens Åge Mjødvitner Golden Cathrine Tveten
Waternuts Caleigh Flat Anna-Lena Wendt
NORDJCH SEJCH FIJCH NOJCH DBRCH Waternuts High And Mighty Flat Bjarne Holm
Whispering Oaks Longrunner Golden AnneCharlotte Bengtsson
Willowridge Two for a Reason Labrador Theresia Hansson
Vindögats Solstråle Golden Kicki Lilliehöök
NOVCH Visterwood Cariad Du Labrador Marianne Søgaard
Woodfinch Hollywood Golden Lisa Falck
SEVCH Woodwalks Tuva Golden Lisbeth Johansson
Print Friendly